Sümeyra Akbal

Merhaba. Ben Sümeyra Akbal. 2021 Yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümünü onur derecesi ile bitirdim.
Eğitim hayatım boyunca daima kendimi geliştirmeyi hedefledim ve lisans hayatımın ilk stajını Çapa Tıp Fakültesi Nöroloji bölümünde Öget Öktem Tanör’ ün yanında gerçekleştirdim.
Daha sonra Erenköy Ruh ve Sinir hastalıkları Hastanesi, İstanbul Özel Terapi Ve Engelli Bakım Merkezi, TÜZDER (Tüm Üstün Zekalılar Derneği) gibi kuruluşların yanında iki yıl boyunca farklı özel kliniklerde gönüllü staj yaparak gerekli gözlem ve deneyime sahip oldum.
Kazandığım tecrübeler ışığında Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimimi alarak danışmanlık serüvenime başladım.
Bireysel danışmanlık konusunda süpervizyon süreçleri ile mesleki kabiliyetlerimi arttırma fırsatı buldum.
Bunun yanında Çocuk ve Ergen Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, WISC-IV Zeka Testi, Denver II Gelişimsel Tarama Testi, Özel Öğrenme Güçlüğü Bataryası, Attentioner Dikkat Programı, Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri eğitimlerimi tamamladım.
Özel eğitim alanında yaklaşık 2 sene psikolog olarak görev yaptım. Bu süreç içerisinde çocuk, ergen ve yetişkin bireylere gerekli ruh sağlığı hizmeti verdim. Ailelere yönelik ebeveyn tutumlarını geliştirici eğitimler düzenledim. Şuanda bireysel olarak çocuk, ergen ve yetişkin bireylere yönelik danışmanlık hizmeti vermekteyim.